Cover_Maria-Emília-Casa-de-Fado-(Photo-by-Abílio-Leitão)

2020. gada 23. februārī Ēdoles pilī koncertu sniegs izcilā jaunās paaudzes Fado dziedātāja Maria Emilia, kuru atzinīgi novērtē gan Fado lietpratēji, gan klausītāji, kam Marias Emilias koncerts ir pirmā saskare ar Fado.

Maria Emilia savu muzikālo izjūtu mantojusi no tēva, kurš bijis ģitārists fado mūzikas restorānos un krogos Brazīlijā un Portugālē. Dziedātāja fado izpilda ar apbrīnojamu vieglumu, it kā mūzika būtu viņas elpa. Maria Emilia stāsta par mīlestību, greizsirdību, un fado viņa mēdz salīdzināt ar karnevālu. Dziedātāja saka: “Fado ir kā puisis, dzīves biedrs, ar ko varu dalīties savos pārdzīvojumos un priekos, maigumā!”

Fado mūzikas žanra saknes meklējamas 19. gs. 20. gados Portugāles nabadzīgajos rajonos, vietās, kur apgrozījās jūrnieki, priekameitas, cietumnieki, sabiedrības zemāko slāņu pārstāvji. Šis žanrs ir slavens ar savu izteiksmīgo, dziļo un melanholisko raksturu. Tradicionāli tas tiek saistīts ar naktslokāliem, krogiem un kafejnīcām. Ierasts, ka muzicējot šajā žanrā tiek izmantotas viena vai divas portugāļu ģitāras, taču pirmsākumos fado ne tikai dziedāja, bet arī sita ritmus un izdejoja.

Īpašais piedāvājums:

Nakšņošana 2 personām Ēdoles pils Suite numuriņā ar iekļautām brokastīm 120 EUR
Nakšņošana 2 personām Ēdoles pils Deluxe numuriņā ar iekļautām brokastīm 90 EUR
Nakšņošana 2 personām Ēdoles pils Standart Double vai Twin numuriņā ar iekļautām brokastīm 60 EUR
3 kārtu pusdienas vai vakariņas 2 personām 35 EUR
Tālrunis rezervācijai 29184721

Biļetes iespējams iegādāties www.bilesuparadize.lv

https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/77512

Dalīties